В січні день навшпиньки став: я росту! Дивіться! В грудні довго спочивав, а тепер не спиться. Буду плечі розправлять кожної хвилини. Хочу теж великим стать, звати на гостини. Навесні величину з нічкою зрівняю. Верховодити почну, вволю погуляю. На гарячому коні мчатиму по світу і в яскравому вбранні стріну красне літо. Доросту аж до зірниць на Свята Зелені, повернуся з вечорниць з місяцем в кишені. Піду росами в гаї по гриби й суниці. Вижну в полі врожаї жита та пшениці. Як пожовкне перший лист, затягну попругу та зрівняю білий зріст з нічкою удруге. Літо бабине утне сонячну годину. Ніч кордони перетне, а я відпочину. Наталя Карпенко

Крок за кроком

Історія закладу

Політ в життя... У вихователів дошкільного навчального закладу № 72 «Журавлик»  м.Вінниці - він випромінюється золотими ключами. Одні прилітають дзвінкоголосою малечею, інші, у віці 6-ти років, назавжди покидають гніздечко та вступають у шкільне життя.

1 жовтня  1979 року відкрився дошкільний навчальний заклад, який був  підпорядкований заводу « Маяк». На той час у садочку функціонувало 12 груп, які відвідували діти працівників заводу. Згодом приміщення дошкільного закладу орендувала приватна школа «Гармонія». В її користування  було передано 7 груп.

В 1998 році завідуючою дошкільним навчальним закладом призначено молодого, енергійного педагога Волкову Наталію Іванівну, яка і сьогодні очолює колектив дитячого садка. Завдяки її наполегливості, енергійності, працелюбності, творчого підходу до вирішення будь-яких важливих питань садочок відновив функціонування 9 груп. Через деякий час почали працювати ще 3 групи, оздоровчого напрямку (санаторні) для дітей з вадами дихальних шляхів.

Сьогодні це сучасний дошкільний заклад серед мальовничої природи Поділля у барвистому куточку Вінниці, де   працює висококваліфікований, згуртований, дружній колектив, що налічує 63 працівники, які забезпечують всі умови для гармонійного розвитку дитини у сучасному суспільстві.